Anasayfa Spor Diğer Sporlar Ordu’nun Gururlarına Onur Yemeği

Ordu’nun Gururlarına Onur Yemeği

152
0
Paylaş

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı Ordu ASP spor kulübü

  • Masa Tenisi
  • Satranç
  • Güreş 

dallarındaki Türkiye ve dünya derecelerini ASP Spor kulübü yönetimi, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Mdr. Vek. Ercan OKUR’da katılımı ile Spor Kulübünde yemek verildi.

Şampiyonluk Yemeği

cf431406-8a58-4b87-88f5-e66db2d215e9
Ordu ASP Spor Kulübü Sporcuları 2016 yılında Ordu ÇEKOM olarak ÇHGM (Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü) spor faaliyetlerine katılmış ve Satranç, Güreş, Masa Tenisi branşlarında Türkiye Şampiyonu olmuşlardı.
Şampiyonlukta emeği geçen sporcuları onurlandırmak ve yeni sezona motive etmek amacıyla bir kutlama yemeği verildi. Yemeğe Sporcuların yanında antrenörler, ÇEKOM öğretmenleri, Spor Kulübü yönetimi ve Aile ve Sosyal Politikalar il müdür Yardımcısı Ercan OKUR katıldı.
Yemekte kısa bir konuşma yapan ASPİM Spor koordinatörü Fahrettin ALKAN, Ordu’ya şampiyonluklar getiren sporculara, antrenörlere, destek olan idarecilere ve katılanlara teşekkür etti. Ayrıca sporculara, ağabeyleri Fatih BAŞKÖY’ün Üniversiteler arası Güreş Dünya Şampiyonu olmasından dolayı duyduğu mutluluğu ifade etti.

Fatih BAŞKÖY Dünya Şampiyonu

Fatih BAŞKÖYOrdu SHÇEK Spor Kulübünün yetiştirdiği, Milli Güreşçimiz Fatih BAŞKÖY Üniversiteler arası DÜNYA ŞAMPİYONU oldu.

26 ülkeden yaklaşık 250 sporcu, 100 antrenör ve resmi sorumlunun yer aldığı Şampiyona, Erkekler Serbest, Bayanlar ve Erkekler Greko-Romen kategorilerinde 26-30 Ekim 2016 tarihlerinde Çorum Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda yapılmıştır.

Milli güreşçimiz Fatih BAŞKÖY 29 Ekim 2016 Cumartesi günü mindere çıktı. Kuvvetli ve önemli rakiplerini tek tek yenerek finale çıkan sporcumuz, finalde de Avusturyalı rakibini yenerek Greko-Romen 98 kg. da Dünya Şampiyonluğunu kazandı.

Fatih BAŞKÖY’ü, sıkletinde birinci olduğu bu Şampiyonada onu yetiştiren ilk antrenörü Yüksel KAHRAMAN ve yetiştiği Ordu SHÇEK Spor kulübü başkanı Fahrettin ALKAN da yalnız bırakmadı.

Milli güreşçimiz Fatih BAŞKÖY halen 19 Mayıs Üniversitesi BESYO öğrencisi olup, güreş hayatını İstanbul Büyükşehir Belediyespor kulübünde sürdürmektedir.

Gerek Ulusal gerekse Uluslararası turnuvalarda birçok başarıya imza atan güreşçimiz, artık hedefinin büyükler kategorilerinde Uluslararası dereceler almak olduğunu ve bunun için hazırlanacağını söylemiştir.

Kulüp Başkan Yardımcısı Enver TOPHaberin Yayınlanmasında ve Ordu’nun şampiyonlarının hakettiği değerleri alabilmesi için gerekli hassasiyeti gösteren Sn. Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Enver TOP, yemeğin organizasyonunda emeği geçen tüm kişilere ve bu yemek için toplanılmasına vesile olan, ülke genelinde ve ülke sınırları dışına çıkarak dünya genelinde ülkemizi, ilimizi, Ordumuzu ve bizleri temsil eden genç sporcu arkadaşlarına çok müteşekkir olduğunu belirtmiştir.

Onların başarıları ile tüm Orduluların gururlarının okşandığını belirten Enver TOP, tüm Ordulular ve tüm Türkiye Halkı adına sporcu arkadaşlara teşekkür etti.

Ayrıca spor kulübü olarak ileride kazanılacak olan başarıların temellerini bu genç arkadaşların öncülük ettiğini belirtmiştir.

Spor Kulübündeki bu başarıların arkasında emeği geçen Kulüp Başkanı Fahrettin ALKAN, Yönetim Kurulu Üyesi Gürsel TURAN, Ali YELOL, Yakup ÇAKIR ve Antrenör Yüksel KAHRAMAN ile Yaşar İNAN’a da ayrıca teşekkür etmiştir.

Kulüp Başkan Yardımcısı Enver TOP,  yapmış oldukları işin ehemmiyetini Atatürk’ün şu sözleri ile vurgulamak istemiştir.

“Müspet bilimlerin temellerine dayanan , güzel sanatları seven , fikir terbiyesinde olduğu kadar beden terbiyesinde de kabiliyeti artmış ve yükselmiş olan erdemli, kuvvetli bir nesil yetiştirmek ana siyasetimizin açık delilidir.” M. Kemal ATATÜRK

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here