Anasayfa Spor Basketbol Sokak Basketbolu Turnuvası 29 Temmuz’da Başlıyor

Sokak Basketbolu Turnuvası 29 Temmuz’da Başlıyor

47
0
Paylaş

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ordu’da bir gelenek hâline gelen Sokak Basketbolu Turnuvası’nın bu yıl üçüncüsünü düzenliyor. Birçok spor faaliyetine ev sahipliği yapan Büyükşehir Belediyesi, yaz aylarının vazgeçilmezi olan sokak basketbolu ile basketbolseverlere unutulmaz anlar yaşatmayı hedefliyor.

Son İki Yıldır Büyükşehir Düzenliyor

Büyükşehir tarafından düzenlenecek olan Sokak Basketbolu Turnuvası, Altınordu ilçesi Atatürk Parkı tören alanında, 29 Temmuz 2017 Cumartesi günü saat 18.00’de başlayacak. Sokak basketbolu, son iki yıldır Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından organize ediliyor ve büyük ilgi görüyor.

Turnuva 5 Kategoride Düzenleniyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, “Yaklaşık 60 takım ve 250 sporcumuzun katılması beklenen turnuvaya, çevre illerden de sporcularımız yoğun ilgi gösteriyor. Sokak basketbolu (kız/erkek) Minikler (2008-2009 doğ.), Küçükler (2006-2007 doğ.), Yıldızlar (2003-2005 doğ.), Gençler (1999-2002 doğ.) ve Büyükler (1999 ve üzeri doğ.) olmak üzere 5 farklı kategoride düzenlenecek. Takımlarda 3 asil ve 1 yedek olmak üzere toplam 4 sporcu bulunacak. Tekerlekli sandalye basketbol ve özel sporcu takımları gösteri maçının yer alacağı turnuvada, maç aralarında seyircilerin de katılabileceği 3 sayı atışı yarışması yapılacak” diye konuştu.

Amacımız, Gençleri Spora Teşvik Etmek

Başkan Enver Yılmaz, “Sokak Basketbol Turnuvamızla basketbol spor dalına olan ilgiyi artırmayı, sporun bir yaşam biçimi olarak yaygınlaştırılmasını sağlamayı, gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan uzak tutarak spora teşvik etmeyi amaçlıyoruz. Bu yıl üçüncüsünü düzenleyeceğimiz organizasyonumuza yoğun ilginin olacağını düşünüyorum” dedi.

Toplam 9 gün sürecek olan turnuva, 6 Ağustos’ta saat 22.00’de yapılacak kapanış töreniyle birlikte sona erecek.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here