Anasayfa Manşet Jennifer’ın Düğünü / Osman Gazi

Jennifer’ın Düğünü / Osman Gazi

135
0
Paylaş

Yazan: İskender PALA

Yöneten: Hidayet ERDİNÇ

Perde: 1 Perde

Süre: 1 Saat 20 Dakika

Yaş Sınırı: 8 yaş ve üzeri seyircilerimiz içindir.

Seyir Tarihi:

  • 21 Ekim 2016 Cuma – @20:00
  • 22 Ekim 2016 Cumartesi – @20:00

Sahne Yeri: Ordu Kültür Sanat Merkezi

 JENNIFER’IN DÜĞÜNÜ ETKİNLİK SAYFASI

Jennifer’ın Düğünü Tiyatrosunun Konusu:

Kayı Boyu’nun beyi Osman’ın hem kayın pederi, hem piri olan Şeyh Edebalı, yakın zamanda kurulacak ve devamında neredeyse yedi yüz yıl cihana hükmeden bir imparatorluğa dönüşecek olan Osmanlı Devleti’ne Osman Bey eliyle nefes ve can vermiştir. Böylece imparatorluğun maddi ve manevi temelleri sağlam bir şekilde atılmış, dışarıdan gelecek tüm tehlikeler bu iman, inanç ve zeka ile bertaraf edilebilmiştir.
Bizanslı tekfurlar, gittikçe güçlenmekte olan Osman Bey’i ortadan kaldırmak için hain bir plan yaparlar. Bilecik Tekfuru Digenis, Yarhisar Tekfuru Dukas’ın kızı Jennifer ile evlendirilecek, düğüne davetli olarak gelen Osman Bey, pusu kurulup öldürülecektir. Düğün gecesi için Bizans’ın kendi içinde de ayrı bir tezgah kurulur. İnegöl Tekfuru Nikola ve General Muzalo’nun kimsenin bilmediği bambaşka planları vardır.

Düğüne davet için elçi olarak gönderilen Mihail dayanamaz ve eski dostu Osman’a kurulan tuzağı anlatır.

Osman tuzağı tersine çevirecek zekice bir plan yapar. Kadın kılığına sokarak düğüne getirdiği askerleri sayesinde pusuyu bertaraf eder. Aynı anda hem Bilecik Kalesinde, hem düğün alanında başlayan savaş Osman Bey’in zaferiyle sonuçlanır.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here