Anasayfa Manşet Vali, Sarmaşık Çocuk Evine Misafir Oldu

Vali, Sarmaşık Çocuk Evine Misafir Oldu

76
0
Paylaş

Ordu Valisi Seddar Yavuz, eşi Selda Yavuz ile birlikte Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Sarmaşık Çocuk Evinde kalan gençlerin misafiri oldu.

Altınordu ilçe merkezinde bulunan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı çocuk evlerinden bir tanesi olan Sarmaşık Çocuk Evi’nde kalan gençlerin akşam yemeğine konuk olan Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz, yaşları 17 ile 19 arasında değişen gençlerle sohbet ederek hal ve hatırlarını sordu.

“Kendinizi geliştirin, hayata hazırlayın”

Çocuk evlerinde, evindelik duygusuyla sistem yürütüldüğüne dikkat çeken Vali Seddar Yavuz, çocuk evlerinde sosyal hayatın içinde, kendine öz güveni olan mutlu çocuklar yetiştirme noktasında gayret gösterildiğini ifade etti ve gençlere bazı tavsiyelerde bulundu.

“Kendinizi geliştirin, hayata hazırlayın” diyen ve kendi çocukluğundan örnekler veren Vali Yavuz, ”Kendinize yatırım yapın ve kitap okumayı ihmal etmeyin. Hayatınız boyunca insanlara faydalı olmaya çalışın. Hiçbir zaman mazeretler arkasına sığınmayın. Sorunlara çözüm odaklı yaklaşın. Mutlu olmayı, mutlu etmeyi seçin ve bir insanda tebessümün sebebi olun. Sizleri seviyor, sizlere güveniyoruz” şeklinde konuştu.

Vali Yavuz, ”Sizler bizlere emanetsiniz. Devletin şefkatli kolları arasındasınız. Topluma faydalı olmanız noktasında en iyi şekilde yetiştirilmenizi ve iyi insan olmanızı isterim. Herhangi bir sıkıntınız olduğunda kapımızın her daim açık olduğunu unutmayın. Çekinmeden taleplerinizi bize iletebilirsiniz” diyerek, eşi Selda Yavuzla birlikte diğer çocuk evlerine de ziyaretlerde bulunacaklarını sözlerine ekledi.

Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz’un ziyaretinden büyük mutluluk duyduklarını belirten Sarmaşık Çocuk Evi’nde kalan gençler, ”Sayın Valimiz ve değerli eşleri Orduya geldikleri günden beri bizleri hiç yalnız bırakmayarak, bizlerle yakından ilgileniyorlar. Bu akşam akşam yemeğimizde bizlerle olmaları ayrı bir heyecan kattı. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz” diyerek, duygularını dile getirdiler.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here