Anasayfa Manşet Vali Balkanlıoğlu, “Yetimler, Bizlere Emanettir”

Vali Balkanlıoğlu, “Yetimler, Bizlere Emanettir”

72
0
Paylaş

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Dünya Yetimler Günü münasebetiyle İHH İnsani Yardım Vakfı Ordu Şubesi tarafından düzenlenen iftar programına katıldı.

Aktaşlar Restaurant’ta yapılan iftar programına, Vali İrfan Balkanlıoğlu eşi Esma Balkanlıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Dr.Şaban Karataş, İHH Ordu Şube Başkanı Ali İyi, dernek üyeleri, yetim öğrenciler ve aileleri katıldı.

Dünya Yetimler Günü dolayısıyla gerçekleştirilen iftar programında bir konuşma yapan Vali İrfan Balkanlıoğlu, “Ramazan sofralarında genelde zengin aileler birbirlerini ağırlıyor. İftar sofralarında ihtiyaç sahibi vatandaşların ve yetimlerin bulunması unutulan adetlerimizden oldu. Bu durum Ramazan ayının kudsiyeti ile bağdaşmıyor” diyerek, gereken hassasiyetin gösterilmesini istedi.

Vali Balkanlıoğlu, ayrıca iftar sofralarında yaşanan yemek israfına da dikkat çekti.

“Peygamberimiz dahil peygamberlerin büyük bölümü yetim büyümüş” diyen Vali Balkanlıoğlu, kendisinin de 12 yaşında babasını kaybettiğini, 5 kardeş yetim kaldıklarını anlatarak, “İçinde bulunduğumuz zor koşullara rağmen okumayı başardık. Bugün Vali olarak karşınızdayım. Eminim ki, sizlerde okuyacak en iyi yerlere geleceksiniz” şeklinde konuştu.

Vali Balkanlıoğlu, “Yetimlerimizin her türlü ihtiyacı için buradayız. Bizlere emanetsiniz. Her türlü desteği vermeye hazırız. Başka yetimler varsada değişik projelerle onlara destek olmaya canı gönülden hazırız. Bir yetimin başını okşamak, cennete girmeye vesile olur” diye konuştu ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

İHH Ordu Şube Başkanı Ali İyi ise yaptığı konuşmada, “İHH İnsani Yardım Vakfı olarak 56 ülkede ve Türkiye’de 75 ilde 90 bin yetimimize aylık olarak yardımda bulunmaktayız. Dünyanın 136 ülkesinde 800 bin yetime dönemsel olarak yardımlarda bulunmaktayız.11 ülkede 32 yetime de kol kanat germeye çalışıyoruz. Sayın Valimiz İrfan Balkanlıoğlu’na katılımlarından ve gösterdiği ilgiden dolayı çok teşekkür ediyorum. Ordu’da 100 yetime İnsani Yardım Vakfı olarak yardımda bulunuyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından, Ordu’da yetim sponsorluğu kapsamında başarı gösteren Büyükşehir Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü İbrahim Tatlıgül ile Fatsa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Fatma Altuntaş’a Vali İrfan Balkanlıoğlu tarafından plaket verildi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here