Anasayfa Manşet Uzun Yıllardır Beklenen Fatsa Çevre Yolu’nun İhalesi Yakında Yapılıyor

Uzun Yıllardır Beklenen Fatsa Çevre Yolu’nun İhalesi Yakında Yapılıyor

246
0
Paylaş
AK Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı, uzun yıllardır gündemde olan Fatsa Çevre Yolu'nun 18 Ocak'ta proje ihalesinin yapılacağı bildirdi. ( Sefa Eyi - Anadolu Ajansı )

AK Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı, uzun yıllardır gündemde olan Fatsa Çevre Yolu’nun 18 Ocak’ta proje ihalesinin yapılacağı bildirdi.

AK Parti Ordu Milletvekilleri Oktay Çanak ve Ergün Taşçı beraberinde Fatsa Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, AK Parti İl Başkanı Uğur Çelenk, AK Parti İlçe Başkanı Abdullah Uçar ile Fatsa Belediyesi Spor Kompleksinde basın toplantısı düzenledi.

Sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve davetlilerin de katıldığı toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti İlçe Başkanı Uçar, Fatsa için tarihi bir güne tanıklık ettiklerini ifade etti.

Fatsa Çevre Yolu’nun yaklaşık 15 yıldır gündemde olan bir konu olduğunu ifade eden Uçar, yolun proje ihalesinin yapılmasının sevindirici olduğunu belirtti.

Yolun bitirilmesiyle Karadeniz Sahil Yolu’nu kullanan tüm sürücülerin rahat bir nefes alacağını dile getiren Başkan Anlayan ise proje ihalesinin ardından çalışmaları daha yakından takip edeceklerini söyledi.

AK Parti hükümeti döneminde hiçbir çalışmanın yarım kalmadığına dikkat çeken Anlayan, “Fatsa Çevre Yolu’nun proje ihalesine çıkıyor olması işin yarısının tamamlanması demek. Çünkü bir işe başlamak o işin yarısının bitmesi demektir. AK Parti hükümeti döneminde başlayan hiçbir çalışma yarım kalmadı ve bu projemiz de kalmayacaktır. Tüm halkımıza hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş’un Fatsa Çevre Yolu ile yakından ilgilendiğini belirterek sözlerine başlayan AK Parti Ordu Milletvekili Taşçı ise çevre yolunun tamamlanmasıyla şehir içindeki trafik yoğunluğunun önemli ölçüde azalacağını söyledi.

Fatsa Çevre Yolu Projesi’nin maliyeti düşük sıradan bir yatırım olmadığına vurgu yapan Taşçı, “Bugün çok sevinçliyiz. Çünkü Fatsa Çevre Yolu’nun proje ihalesinin 18 Ocak’ta yapılacağını duyuruyoruz. Millete hizmet etme yolunda gece gündüz demeden çalıştık ve bunun karşılığını da alamaya başladık. Bir yıl önce başlayan vekilliğimde en çok 3 konuyu irdeledim. Birincisi Fatsa Çevre Yolu Projesi, ikincisi ilçeye yeni bir üniversite kazandırılması ve üçüncüsü ise OSB’nin büyütülmesi oldu. Fatsa Çevre Yolu ile ilgili güzel müjdeyi verdiğim için mutluyum.” dedi.

Fatsa Çevre Yolu Projesi’nin bu noktaya gelmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerini sunan Taşçı, “Bugün aramızda olan veya olamayan, bu işe gönül veren, bu sorunu gündeme alan ve takibi noktasında ısrarcı olan herkese teşekkür ederim. Fatsa Çevre Yolu’nu 15 yıl önce dile getirseniz kimse inanmazdı. Yalnız bizim hükümetimiz büyük işlere imza attı ve artık her şey çok basit. Bu yüzden önceden hayal tüm işler bizim gerçek oluyor.” diye konuştu.

Fatsa Çevre Yolu’nun tahmini olarak 22 kilometre uzunluğunda olacağını dile getiren Taşçı, şunları kaydetti:

“Fatsa Büyük Sanayi Sitesi’nden başlayacak ve Bolaman Mahallesi’nde sona erecek olan çevre yolunun tahmini uzunluğu 22 kilometre. Yol üzerinde 5 tünel bulunacak ve 1. tünelin uzunluğu 5 bin 50 metre, 2. tünelin uzunluğu 2 bin 850 metre, 3. tünelin uzunluğu 700 metre, 4. tünelin uzunluğu 380 metre ve son olarak 5. tünelin uzunluğu bin 200 metre şeklinde olacak. Bu yol üzerinde bulunacak olan Kavaklar Viyadüğü’nün uzunluğu 150, Bolaman Viyadüğü’nün uzunluğu 150 ve Ilıca Viyadüğü’nün uzunluğu 100 metre olacak. Bu yol üzerinde ayrıca 6 kavşak ve 11 köprülü kavşak bulunacak.”

Programda son olarak söz alan AK Parti Ordu Milletvekili Çanak, dev bir projenin müjdesini verdiklerini ve bu projenin tüm ülkeyi yakından ilgilendirdiğini kaydetti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here