Anasayfa Manşet Ulu Camii Meydan Düzenleme Çalışmaları Başladı

Ulu Camii Meydan Düzenleme Çalışmaları Başladı

146
0
Paylaş

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Altınordu ilçesindeki Ulu Camii’nin çevresi için hazırladığı projeyi hayata geçiriyor. Cami etrafında düzenleme çalışmalarına başlayan Büyükşehir, proje kapsamında bölgenin ihtiyacını karşılayacak bir de kapalı otopark inşa edecek.

Ulu Camii Meydan Düzenlemesi ve Kapalı Otopark Projesi için ilk kazmayı vuran Büyükşehir Belediyesi, yaklaşık 300 gün içerisinde çalışmaları tamamlayarak projeyi hayata geçirmeyi planlıyor.

Başkan Enver Yılmaz, “Caminin İhtişamı Ortaya Çıkacak”

Başkan Enver Yılmaz yaptığı açıklamada, Ulu Camii’nin Ordu’nun en büyük, en güzel ve donanımlı camisi olduğunu söyleyerek, “Projemiz tamamlandığında bu güzel eserimizin ihtişamı ortaya çıkacak. Proje meydan, yeraltı kapalı otoparkı, çocuk oyun alanları, kuru havuz, yeşil alanlar, dinlenme alanları ve kamelyalardan oluşacak. 3 bin m2lik kapalı alanda da 80 araçlık otopark bulunacak” dedi.

Toplam 6 bin 277 m2 alan üzerine inşa edilecek projenin tamamlanmasıyla birlikte Ordu Büyükşehir Belediyesi, cami çevresinde dağınık görünüme neden olan otopark ihtiyacını da karşılayarak bu güzel eserin ihtişamını gösterecek bir çalışma ortaya koyacak.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here