Anasayfa Manşet ORMEK’in “Yıl Sonu Karma Sergisi” Açıldı

ORMEK’in “Yıl Sonu Karma Sergisi” Açıldı

61
0
Paylaş

Ordu Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (ORMEK) tarafından Altınordu, Fatsa ve Ünye ilçelerindeki kurs merkezlerinde eğitim gören kursiyerlere ait çalışmaların yer aldığı “Yıl Sonu Karma Sergisi”nin açılışı yapıldı.

Başkan Enver Yılmaz sergi açılışında yaptığı konuşmada, “Belediye binaları, artık soğuk yapılar olmaktan kurtuldu. Belediyeciliğin sadece altyapı vb. çalışmalardan ibaret olmadığını artık herkes çok iyi biliyor. Sosyal ve kültürel faaliyetlerimizle sıcak ortamlar oluşturuyoruz” dedi.

500 FARKLI BRANŞTA ÜCRETSİZ KURS AÇILABİLİYOR

ORMEK’in 9 Şubat 2015 tarihinde Altınordu ilçesinde 823 kursiyerle eğitime başladığını hatırlatan Başkan Yılmaz, “2015- 2016 eğitim öğretim yılında ORMEK’in Fatsa ve Ünye şubeleri de faaliyete geçirilmişti. Üç kurs merkezimizde iki yılda 710 grupta 16 bin 222 kursiyer ücretsiz eğitim aldı. Vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda kurs merkezlerimizde 500 farklı branşta ücretsiz kurs açılabiliyor. Bu yıl Altınordu, Fatsa ve Ünye ORMEK’te el sanatları, kişisel gelişim, meslek edindirme, dil öğrenimi ve müzik başlıkları altında 117 branşta, 428 gruba, 112 öğretmen tarafından 9 bin 675 kursiyere ücretsiz eğitim veriliyor” dedi.

Açılış konuşmasının ardından Başkan Enver Yılmaz, davetlilerle birlikte ORMEK kursiyerlerinin yapmış olduğu çalışmaların yer aldığı stantları gezdi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here