Anasayfa Manşet İstanbul ve Kocaeli’nden Gelen Heyetten OSKİ’ye Tam Not

İstanbul ve Kocaeli’nden Gelen Heyetten OSKİ’ye Tam Not

94
0
Paylaş

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) Genel Müdürlüğü, içme suyu arıtma tesislerinin ve su alma yapılarının tasarımı, inşaatı ve işletmesini yerinde görmek üzere İstanbul ve Kocaeli’nden gelen teknik heyetten tam not aldı.

Gebze Teknik Üniversitesinden Prof. Dr. Ebubekir Yüksel ve Yıldız Teknik Üniversitesinden gelen Prof. Dr. Mehmet Çakmakcı’dan oluşan heyet, yapılan incelemeler neticesinde OSKİ’nin mevcut tesislerinin Dünya Sağlık Örgütü ve Avrupa standartlarında hizmet verdiğini söyledi.

OSKİ’NİN FAALİYETLERİ HAKKINDA FİKİR ALIŞVERİŞİNDE BULUNULDU

OSsKİ Arıtma Tesisleri Dairesi Başkanı Murat Çabuk, Projeler Dairesi Başkanı Hüseyin Geldi, ilgili şube müdürleri ve il dışından gelen teknik heyet, Ulubey ve Gürgentepe ilçelerindeki içme suyu arıtma tesisleri ve su alma yapılarında incelemelerde bulundu.

Genel Müdür Fatih Yürük’ün makamında, Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Özkan’ın da katıldığı toplantıda İstanbul ve Kocaeli’nden gelen heyetle fikir alışverişinde bulunuldu.

HEDEF, EN İYİ STANDARDI YAKALAMAK

Yapılan değerlendirme ve incelemeler sonucunda, Ordu’da Türkiye’nin en modern içme suyu arıtma tesislerinin yapımıyla ilgili yol haritası çizilmesi ve arıtılmış su ihtiyacı olan bölgelere kaliteli suyun ulaştırılabilmesi için yapılması gerekenler görüşüldü. Teknik heyet, yapılan incelemelerin ardından OSKİ tesislerinin Dünya Sağlık Örgütü ve Avrupa standartlarında arıtım yaptığını ve bu tesislerin yapılacak yatırımlarla mevcut kapasitesinin üzerinde rahatlıkla hizmet verebileceğini belirtti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here