Anasayfa Manşet Dikkat: Fatsa’nın Birçok Yerinde Patoz Yasaklandı!

Dikkat: Fatsa’nın Birçok Yerinde Patoz Yasaklandı!

433
1
Paylaş

Fatsa Belediyesi tarafından çevre ve gürültü kirliliğine karşı şehir içerisindeki cadde ve sokaklarda patozla fındık çekmenin yasaklandığı bildirildi.

Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan fındık hasadı sonrası kurutulan yeşil fındıkların kabuğundan ayrılması için patoz makinesinden geçirilmesi işlemini çevre ve gürültü kirliliği oluşturması nedeniyle şehir içindeki cadde ve sokaklarda yasakladıklarını söyledi.

Kurutulmuş yeşil fındık kabuğunun hem çevre kirliliğine neden olduğunu hem de asfalt yüzeyini bozduğunu belirten Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, “Yasağa uymayan kişilere ceza-i işlem uygulanacak. Halkımızın bu yasağı anlayışla karşılamalarını bekliyoruz. Her şeyi vatandaşlarımızın sağlığı ve temiz bir çevrede yaşamlarına devam etmesi için yapıyoruz. Bizim için sağlık her şeyin başında geliyor. Vatandaşlarımız olumsuz bir durumu 0 452 423 63 00 nolu telefondan bize bildirebilir’’ dedi.

Böyle bir durumla karşılaşılması durumunda Zabıta Müdürlüğü tarafından patoz ve fındık sahibine cezai işlem uygulanacağı belirtildi.

1 YORUM

  1. Şehir merkezinde zaten olmaması gereken bir durum. Yerinde bir karar. Başkan ayrıca şehir merkezinde gürültüye sebep olan düğün salonlarına da bir el atsa iyi olacak. Şehir merkezinde düğün salonu olur mu hiç! Bir de apartmanların altındaki iş yerlerinde çalışan soğutma sistemleri. Gece gündüz marketlerin, iş yerlerinin dış duvarlarına monte edilen soğutucu aspiratörler. Gece gürültüsünden uyumak mümkün değil. Binanın dört bir duvarına monte edilmiş, gürül gürül çalışan, acayip ses çıkaran makineler bunlar.. Buna bir çözüm bulunmalıdır.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here