Anasayfa Manşet Büyükşehir, Ünye’ye Yeni Bir Sosyal Yaşam Alanı Kazandıracak

Büyükşehir, Ünye’ye Yeni Bir Sosyal Yaşam Alanı Kazandıracak

230
0
Paylaş

Ordu’da yeni sosyal yaşam alanları oluşturmak amacıyla birçok projeyi hayata geçiren Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ünye ilçesinde başlattığı Fevzi Çakmak Parkı ve Sosyal Tesis Projesi’nin yapım çalışmalarına devam ediyor.

Sosyal tesis binasının betonarme inşaatı tamamlandı

Başkan Enver Yılmaz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Fevzi Çakmak Parkı ve Sosyal Tesis Projesi hızlı bir şekilde ilerliyor. Sosyal tesis binasının betonarme işleri tamamlanarak tuğla duvarları örüldü ve çelik konstrüksiyon çatı işleri yapıldı. Bina içindeki ve dışındaki diğer inşaat işleri ise devam ediyor” dedi.

Yeni bir sosyal yaşam alanı olacak

Fevzi Çakmak Parkı ve Sosyal Tesis Projesi’nin Ünye’nin sosyal yaşamına yeni bir soluk getireceğini söyleyen Başkan Yılmaz, “Proje tamamlandığında vatandaşların el becerilerini geliştirip el emeği ürünlerini sergileyebileceği, farklı sosyal organizasyonlar yapabileceği, sportif faaliyetlerde bulunabileceği ve çocukların gönüllerince oynayıp rahat nefes alabileceği çok amaçlı bir yaşam alanı ortaya çıkacak” diye konuştu.

Proje alanı “10 bin metrekare”

Yaklaşık 10 bin m2 alan üzerine inşa edilecek proje kapsamında; sosyal tesis binası, çocuklar için oyun parkı, spor alanları, kamelyalar, oturma grupları ve peyzaj donatı elemanları yapılacak. 680 m2 kapalı alana sahip olacak sosyal tesis binasında da kafeterya, bilgisayar dersliği, kurs alanı, sergi alanları ve çok amaçlı salon yer alacak.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here