Anasayfa Manşet Altınordu’nun Trafik Sorununa Neşter Vuruldu!

Altınordu’nun Trafik Sorununa Neşter Vuruldu!

528
0
Paylaş

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Altınordu ilçesi Atatürk Bulvarı üzerindeki Yeni Mahalle kavşağında başlatılan düzenleme çalışmaları devam ediyor.

Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte şehir içinde yaşanan trafik sorununda büyük ölçüde rahatlama sağlanması amaçlanıyor.

KAVŞAK YAKIN ZAMANDA HİZMETE SUNULACAK

Kavşakta sürdürülen düzenlemelerin kısa sürede tamamlanarak buranın vatandaşların hizmetine sunulacağını ifade eden Başkan Enver Yılmaz, “Asfalt dökümü yapılan güzergâhta trafik ışıklarını kavşak geometrisine uydurmak için yeniden düzenleme çalışması yapıyoruz. Bu kapsamda 12 trafik ışığının yeri değiştirilirken, yaya geçidinde de düzenleme yapılacak. Yeni Mahalle kavşağı, yenilenen yüzüyle kısa sürede hizmete sunulacak” diye konuştu.

ŞERİT SAYISI ARTIYOR

Yapılan düzenleme ile şerit sayısının artırılacağını ve trafik akışında ciddi bir rahatlamanın sağlanacağını ifade eden Başkan Yılmaz, “Bülbül Deresi’nden Yeni Mahalle kavşağına kadar olan bölümü, dört şeride çıkararak göbeğe girmeden hemen sola dönüş şeklinde yapacağız. Giresun istikametinden gelişi ise yine kavşağa girmeden ve trafik ışıklarına tabii olmadan direkt yapmayı planlıyoruz. Kavşaktan Vali Konağı tarafına olan geçişi de takip edeceğiz ve gerekirse bu yolu tamamen kapatarak, 100 metre kadar ileride mevcut olan sağa dönüş güzergâhını kullanacağız” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here