Anasayfa Manşet “Jandarma Genel Komutanlığı Sosyal Ağ Bildirgesi” Tamamen Yalan!

“Jandarma Genel Komutanlığı Sosyal Ağ Bildirgesi” Tamamen Yalan!

236
0
Paylaş

“Durum çok ciddi” ile başlayan ve içerisinde “Jandarma Genel Komutanlığı Bilişim Suçları Sosyal Ağ Bildirgesi”ne dayandırıldığı iddia edilen metin konusunda Ordum.net olarak uyarıyoruz.

Son günlerde milyonlarca kişinin Facebook üzerinden paylaştığı “Durum çok ciddi. Yapmadığımız bir paylaşım yüzünden ceza almamak için, Jandarma Genel Komutanlığı Bilişim Suçları Sosyal Ağ Bildirgesi çerçevesinde, Facebook’un güvenlik açığından ötürü hesabım üzerinde bulunan tüm verilerimin (IP, fotoğraflarım, paylaşımlarım vs.) çarpıtma yolu ve yasa dışı bir şekilde sahte kişilerce kullanılmasından ve doğabilecek tüm zararlardan ilgili Türk Ceza Kanunu maddeleri gereğince Facebook sorumludur. Bu hesabımdan başka bir hesabım olmadığını bildirir ve gereğinin buna göre yapılmasını tarafınıza arz ederim. NOT:Paylaşmayın. Kopyalayıp durum bildirgesi olarak yapıştırın. 18/07/2016” metin içerinde yer alan Jandarma Genel Komutanlığı Bilişim Suçları Sosyal Ağ Bildirgesi tamamen yalandır. Bu tarz bir bildirge yoktur! Lütfen itibar etmeyiniz.

Konuyla ilgili olarak Facebook’un resmi sayfasından da bir açıklama yapıldı. Açıklamada “Facebook’taki güvenliğiniz ile ilgili olarak kopyalayıp yapıştırmanız istenen bir bildirim içeren paylaşımlar görmüş olabilirsiniz. Lütfen bu tip paylaşımlara itibar etmeyin. Facebook’ta paylaştığınız içerik ve bilgilerin ne şekilde paylaşıldığını gizlilik ayarlarınızdan, hesap güvenliğinizi de güvenlik ayarlarınızdan kontrol edip düzenleyebilirsiniz. Daha fazla bilgi için: http://bit.ly/29K7qkc”

Facebook'taki güvenliğiniz ile ilgili olarak kopyalayıp yapıştırmanız istenen bir bildirim içeren paylaşımlar görmüş…

Facebook paylaştı: 18 Temmuz 2016 PazartesiBu paylaşıma tepki olarak ise bugünlerde en çok paylaşılan metinlerden biri ise “Dürüm çok ciddi! Yemediğimiz bir dürümün hesabını ödememek için Adana Kebapçılar Birliği Yediğin Kadar Öde bildirgesi çerçevesinde, dürümcünün yanlış hesabı yüzünden yazılan tüm yemeklerin (Adana kebabı, şırdan, künefe vs.) parasını ödemeyeceğimizi bildirir, doğabilecek bütün zararlardan, ilgili Türk Ceza Kanunu maddeleri gereğince Kebapçı sorumludur.
Bu hesabımdan başka bir hesabım olmadığını bildiriyür ve gereğinin buna göre yapılmasını tarafınıza arz ediyürüm.
18/7/2016 NOT: Paylaşmayın, yazdırıp boynunuza asın.” oldu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here