Anasayfa Manşet Fatsa’da “Sen de Elini Uzat, Halep Ölmesin” Kampanyası

Fatsa’da “Sen de Elini Uzat, Halep Ölmesin” Kampanyası

118
0
Paylaş
Fatsa Belediyesi ve ilçedeki Sivil Toplum Kuruşları ve Siyasi Parti Temsilcilerinin desteğiyle "Sen de Elini Uzat, Halep Ölmesin" Kampanyası başlatıldı. Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, 15 Temmuz Meydanı'nda düzenlenen basın açıklamasında, konuşma yaptı. ( Sefa Eyi - Anadolu Ajansı )
Fatsa Belediyesi ve ilçedeki Sivil Toplum Kuruşları ve Siyasi Parti Temsilcilerinin desteğiyle “Sen de Elini Uzat, Halep Ölmesin” Kampanyası başlatıldı.

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, 15 Temmuz Meydanı’nda düzenlenen basın açıklamasında, Halep’te yaşanan savaştan dolayı sivil halkın mağdur durumda olduğunu söyledi.

Halep’te mağdur ve mazlum halka yardım etmek için kampanya başlattıklarını ifade eden Anlayan, “Bizler inancımız gereği dünyanın neresinde olursa mağdur ve mazlum Müslüman kardeşlerimize yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bizler Müslüman kardeşlerimizin derdiyle dertlenen bir milletiz. O yüzden dünyanın her yerinde zulme uğrayan kardeşlerimize yardımcı olmak durumundayız. Kendimizi zora sokmadan elimizden ne geliyorsa Müslüman kardeşlerimize yardımcı olacağız.” dedi.

Kayseri ve Beşiktaş’ta yaşanan patlamada şehit olan askerlere rahmet, yaralılara acil şifalar dileyerek konuşmasına başlayan AK Parti İlçe Başkanı Abdullah Uçar ise, bir ve beraber oldukça kimsenin Türkiye’yi bölmeye gücünün yetmeyeceğini belirtti.

Türkiye’nin her zaman Suriyelilere yardım elini uzattığını hatırlatan Uçar, tüm herkesi kampanyaya destek vermeye davet etti.

Türklerin insanlığı yaşatan tek millet olduğunu dile getiren Saadet Partisi Fatsa İlçe Başkanı İsmail Koçan, Müslümanların dünyanın her yerinde zulüm gördüğünü kaydetti.

Türk Kızılayı Fatsa Şubesi Başkanı Erdi Şevketoğulları ise SMS ile kampanyaya katılmak isteyenlerin “Halep” yazıp 4042’ye göndererek, 5 liralık bağışta bulunabileceğini ya da kampanyaya banka havalesi yoluyla destek olunabileceğini anlattı.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here