Anasayfa Manşet CHP’li Seyit Torun Mesudiye Belediye Başkanını Topa Tuttu!

CHP’li Seyit Torun Mesudiye Belediye Başkanını Topa Tuttu!

663
0
Paylaş

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, 16 Nisan referandumunda hizmeti rüşvete dönüştüren ve bunu bir proje olarak sunan Ordu’nun Mesudiye Belediye Başkanını topa tuttu. Torun, “Şu Belediye Başkanına bak. Referandumdan önce muhtarları topluyor, pazarlık yapıyor. Halkın iradesini hiçe sayan, muhtarları, bölge halkını ayrıştıran, tam da kendilerine yakışanı yapan Belediye Başkanı bunu bir de kamerayla kayıt altına alıyor. İktidar da bunu seyrediyor.”

Mahallesinden en çok evet oyu çıkaran 5 mahalle muhtarına 150 bin liralık teşvik sözü veren, “Evet oylarını getir, parayı götür” diyebilen bir Belediye Başkanı var karşımızda. Devletin kaynaklarını, halkın ödediği vergileri adil bir şekilde kullanıp halkına hizmet etmesi gerekirken, konumunu, görevini, yetki ve sorumluluklarını hiçe sayarak beş mahalle muhtarını çağırıyor, sözümü tuttum bu paralar sizin diyor. Cebinden mi veriyor. Hayır. Devletin kasasından. Bu beş mahallede yaşayan yurttaşlarımız Mesudiye’li de, diğer 64 mahallede yaşayan vatandaşlarımız Suriye’den mi geldi. Hayır oyu verenler sana vergi vermiyor mu? Tabi alışkın bunlar. Rüşvet bunların fıtratında var. Yıllardır bu halkı erzak torbalarıyla, kömür çuvallarıyla, cumhuriyet altınlarıyla, beyaz eşyalarla kandırdılar, sömürdüler. Siyasi gelecekleri uğruna kamunun tüm kaynaklarını, devletin hazinesini, tüyü bitmemiş yetimin hakkını yandaşlarına peşkeş çektiler. Balık baştan kokmuştur.” dedi.

“BELEDİYE HİÇ KİMSENİN, HİÇ BİR PARTİNİN ARKA BAHÇESİ DEĞİLDİR”

Mesudiye Belediye Başkanının Mesudiye halkını ayrıştırdığını ve ötekileştirdiğini ifade eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun, “Belediye Başkanı toplumsal menfaati önde tutan yerel yöneticidir. Hangi partiden seçilmiş olursa olsun, seçildikten sonra artık herkesin belediye başkanıdır. Belediye de tüm yurttaşların belediyesidir. Bir belediye başkanının görevi pazarlıklar yapmak, rüşvet dağıtmak değildir. Herkesi kucaklamak, herkesin sorununu çözmek, herkese de eşit mesafede hizmet vermektir. Bu duruşu görevi boyunca da göstermek zorundadır. Hiçbir belediye başkanının ‘Şuraya oy ver, sana şu kadar hizmet vereceğim demeye hakkı yoktur. Belediye hiç kimsenin, hiçbir partinin çiftliği ya da arka bahçesi değildir.”

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here