Anasayfa Haber Kültür & Sanat Ulugöl’ün Yüzeyi Buz Tuttu

Ulugöl’ün Yüzeyi Buz Tuttu

124
0
Paylaş
Karadeniz'in eşsiz güzelliklerini yansıtan Ordu'nun Gölköy ilçesindeki Ulugöl, hava sıcaklıklarının sıfırın altına düşmesi nedeniyle buz tuttu. ( Gölköy Belediyesi - Anadolu Ajansı )
Ordu‘nun doğal güzelliğiyle bilinen ve Türkiye’nin 36’ncı tabiat parkı ilan edilen Ulugöl’ün yüzeyi soğuk hava nedeniyle dondu
 Gölköy Belediye Başkanı Mert:
 “Güzelliklerin gelen yerli ve yabancı turistler tarafından görülmesi için karlı yollar sürekli açılıyor”

 Karadeniz’in eşsiz güzelliklerini yansıtan Ulugöl, hava sıcaklıklarının sıfırın altına düşmesi nedeniyle buz tuttu.

Ordu‘nun Gölköy ilçesinde bulunan ve Türkiye’nin “36. Tabiat Parkı” olan Ulugöl, çevresinin karla kaplanması ve yüzeyinin buz tutmuş haliyle fotoğraf karelerini süslüyor.

Gölköy Belediye Başkanı Ali Kemal Mert, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçenin en önemli turistik alanı Ulugöl’ün, kış mevsimi itibarıyla farklı bir güzelliğe büründüğünü söyledi.

Karla kaplanan yolları sürekli açık tuttuklarını ifade eden Mert, ziyaretçilerin gün içerisinde gezilerini yapmalarına imkan sunmak için çalıştıklarını dile getirdi.

Karadeniz’in eşsiz güzelliklerini yansıtan Ordu’nun Gölköy ilçesindeki Ulugöl, hava sıcaklıklarının sıfırın altına düşmesi nedeniyle buz tuttu. ( Gölköy Belediyesi – Anadolu Ajansı )

Mert, Ulugöl’ün dört mevsimde de görselliğiyle göze hitap ettiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Ulugölümüz kış mevsimi itibarıyla barınmaya çok uygun değil ama gölün ziyaret edilmesi için yolu ulaşıma açık tutuyoruz. Güzelliklerin gelen yerli ve yabancı turistler tarafından görülmesi için karlı yollar sürekli açılıyor. Orada kalmak isteyen yerli ve yabancı turistler de oluyor ama ahşap yapılar ısı yalıtımlı olmadığı için kalmak isteyenleri, akşamları merkezdeki otelimizde misafir ediyoruz.”

Hava sıcaklıklarının düşmesiyle gölün buzlandığını anlatan Mert, “Şu an itibarıyla yaklaşık 25 santimetrelik bir buz kütlesiyle Ulugölümüz buzlanmış durumda. Geceleri sıfırın altında 18 dereceyi bulan bu soğuklarda, mükemmel bir ortam karşımıza çıkıyor. Bu güzelliğin bir de kış mevsiminde görülmesi gerektiğini düşünüyorum. Biz de belediye olarak gelen ziyaretçilerimize ev sahipliği yapıyoruz.” diye konuştu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here