Anasayfa Haber Ekonomi Engelliler İle İşverenler Bir Araya Geldi

Engelliler İle İşverenler Bir Araya Geldi

388
0
Paylaş
İŞKUR Ünye Hizmet Merkezi Müdürlüğü, engelli işçi çalıştırma zorunluluğu bulunan firmalarla, iş arayan engellileri bir araya getirdi. ( Hacer Öztürk - Anadolu Ajansı )

İŞKUR Ünye Hizmet Merkezi Müdürlüğü, engelli işçi çalıştırma zorunluluğu bulunan firmalarla, iş arayan engellileri bir araya getirdi.

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası lokalinde düzenlenen programda konuşan Merkez Müdürü Recep Özcan, ilçede 90 engellinin iş aradığını ve farklı firmalarda toplam 10 engelli işçi açığı bulunduğunu söyledi.

Amaçlarının, çalışabilecek engellileri bir işe yerleştirmek olduğunu ifade eden Özcan, şöyle konuştu:

“İşverenin yüzde 3 oranında engelli işçi çalıştırma zorunluluğu bulunuyor. İşçi sayısı 50’nin üzerine çıktığında çalıştırdığı kişi sayısına göre çalıştırması gereken engelli sayısı değişiyor. Ünye’de, engelli çalıştırma zorunluluğu olan ve açığı olan firmalarımız var. Bu firmalarımızla iş arayan engelli vatandaşlarımızı bir araya getirerek, firmalarımızın açıklarını kapatmalarını amaçlamaktayız.”

Özcan, firma yetkililerinin, iş arayan engelliler ile görüştüğünü, böylelikle firmaların söz konusu açığını kapatmaya çalıştıklarını da kaydetti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here