Anasayfa Haber Eğitim Çamyar, Yeni Dönemin İlk Ders Zilini Şehidin Okulunda Çaldı

Çamyar, Yeni Dönemin İlk Ders Zilini Şehidin Okulunda Çaldı

236
0
Paylaş

2016 – 2017 Eğitim Öğretim yılı nedeniyle düzenlenen törende Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar ilk ders zilini çaldı.

Yeni eğitim öğretim yılı nedeniyle Ünye Şehit Fatih Efiloğlu İlköğretim ve Ortaokulu’nda tören düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törene Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Erdem, Şehit Fatih Efiloğlu’nun ailesi, protokol üyeleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Çamyar, eğitimde Japonya’yı örnek gösterdi

Törende bir konuşma yapan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “15 Temmuz hani darbe girişiminin üzerinden aylar geçti, ancak izleri tüm hafızalarda devam ediyor ve etmeli. Bugünden itibaren demokrasi ile ilgili, vatan ve millet sevgisi ile ilgili, bayrakla ilgili, ezanla ilgili dersler hiç kuşkusuz öğretmenlerimiz tarafından devam ettirilecek. Bugün baktığınızda Türkiye’nin yarı büyüklüğünde olan, deprem kuşağında olan ve çok büyük yıkımlarla karşı karşıya olan bir Japonya, Dünya’nın 3.büyük ekonomisi durumunda ve aynı zamanda süper güçlerden biri durumunda. Bunun en temel sebebi eğitimdir. Bu mekanlar hiç kuşkusuz çocuklarımıza sadece bilgi yüklemekle ilgili değil, aynı zamanda vatan ve vatandaşlık bilincinin de aşılandığı yerlerdir“ diye konuştu. Çamyar, “çünkü çocuklarımız yarın bu ülkeyi yönetecek insanlardır. Biz nasıl eğitirsek geleceğin Türkiye’si de ona göre şekillenecektir” dedi.

Çamyar, öğrencilere mektup yazdı

Törende öğrenciler yeni öğretim dolayısıyla gösteriler tertip ederken tören sonunda Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, birinci sınıf öğrencilerinin sınıflarını ziyaret etti. Ziyarette öğrencilerle bol bol sohbet eden Başkan Çamyar, öğrencilere yeni eğitim yılı dolayısıyla kendi kaleme aldığı mektubu ve hediyelerini verdi.

Başkan Çamyar daha sonra Ünye Mustafa Rakım Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti. Çamyar, burada da öğrencilere yeni eğitim yılında başarılar diledi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here